Informacje, które mogą sie Państwu przydać


Dojście do Krupówek z Wierszyków:

Po wyjściu z pensjonatu idziemy w dół ulicą Struga, Przy Hotelu Belvedere skręcamy w lewo i dochodzimy do ulicy Grunwaldzkiej. Idąc  prosto dochodzimy do Krupówek. Jeżeli chcemy wyjść w górnej części Krupówek, to z ulicy Grunwaldzkiej wchodzimy do parku (prawa strona). Orientacyjny czas przejścia od 10 do 15 minut.

Dojście do Doliny Białego:

Po wyjściu z pensjonatu i przejściu ok 200m. w dół dochodzimy do Hotelu Belvedere i skręcamy prawo w Drogę do Białego. Droga ta doprowadzi nas do Doliny Białego oraz wejścia do Narodowego Parku Tatrzańskiego skąd prowadzą między innymi szlaki do Doliny Strążyskiej i Ścieżki nad Reglami. Orientacyjny czas przejścia 15 minut.

Dojazd do Kuźnic:

Do Kuźnic najszybciej można dojechać busem linii 12. Przystanek znajduje się poniżej sklepu spożywczego (odjazdy co godzinę, ostatni po godz. 11, istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia busów). Rozkład jazdy dostępny jest na przystanku, cena biletu 3.50 za osobę.

Dojście na Szymoszkową:

Po wyjściu z pensjonatu idziemy w dół, skręcamy w lewo w ulicę Małe Żywczańskie, idziemy nią do końca, skręcamy w prawo w ulicę Kasprusie, następnie w lewo w ulicę Księdza Stolarczyka. Idziemy nią do końca i skręcamy w lewo w ulicę Kościeliską. Z Kościeliskiej skręcamy w prawo w  ul. Sobczakówka. Po przejściu kilkuset metrów znajdujemy się na Polanie Szymoszkowej gdzie znajdują się baseny termalne oraz wyciąg krzesełkowy na Gubałówkę. Orientacyjny czas przejścia 35 minut.

Przydatne linki: